مرکز تخصصی نوروفیدبک صدای زندگی

نورو فیدبک چیست؟

نورو فیدبک یک سیستم اموزشی غیر دارویی مبتنی بر پاداش برای مغز است. مغز نیازمند عملکرد های موج مغزی سریع و کند برای کارکرد بهتر است. نورو فیدبک نوعی از بیوفیدبک است که برای تغیر عملکرد الکتریکی مغز شما کار مسکند. این یک درمان غیر تهاجمی است که برای بهبود منبع علائم ناخواسته شما کار میکند.

عملکرد نورو فیدبک چگونه است؟

روش های نورو فیدبک که عبارتند از سنسورهای EEG که بر مغز نظارت میکنند و یک کامپیوتر برای ارسال بازخورد شما. راه های زیادی برای دریافت این بازخورد وجود دارد. شامل بازی کردن، گوش دادن به موزیک و دیدن فیلم. محرک ها (فیلم، موزیک یا بازی) تنها زمانی کار می کنند که موج های مغزی شما در یک محدوده و حالت مطلوب باشند که مانند پاداشی برای مغزتان است. اگر موج های مغزی شما در حالت مطلوب نباشند، بازخورد های منفی دریافت خواهید کرد که به مغزتان اطلاع خواهند داد چیزی در حالت غیر تعادل است و کمک می کند به حالت تعادل بازگردد. در طول یک دوره درمانی نوروفیدبک، مغز شما از این باز خوردها می آموزد که می تواند موجب ارتقاء تغیرات ساختاری پایدار در مغز شما شود و باعث می شود مغز شما در محدوده بهتری عمل کند.

نوروفیدبک در درمان کدام اختلالات موثر می باشد؟

نوروفیدبک برای درمان بسیاری از بیماری ها مانند: ADHD ,ADD، اختلال استرس، اضطراب، حمله های ترس، اسپرگرها، افسردگی، سردرد، میگرن، برخی مسائل حافظه و خواب، عملکرد بسیار خوبی دارد.

ورزشکاران از نوروفیدبک برای افزایش عملکردشان بهره می برند.

بسیاری از ورزشکاران حرفه ای و حتی متخصصان کسب و کار از نوروفیدبک برای بهبود عملکرد خود از طریق بهبود تمرکز و مدیریت استرس استفاده می کنند.

افرا افراد بیشماری به منظور بهبود و تنطظیم خواب، کم کردن اضطراب، بالا بردن توانایی وفق دادن و مبارزه با چالش های روزانه از نورو فیدبک کمک می گیرند.

نوروفیدبک می تواند با روش های گوناگونی انجام شود. در مرکز ما آموزش مغناطیسی با تماشای فیلم در حالیکه دستورهای خواندن مغز به رایانه متصل است، نجام می شود. فیلم هنگام ارائه بازخوردشما متوقف خواهد شد. در نتیجه، این عمل به مغزتان خبر می دهد که بی تعادلی وجود دارد. هنگامیکه فیلم بدون وقفه پخش میشود مغز شما در حال مناسب و تعادل قرار دارد. با گذشت زمان مغزتان یاد می گیرد که چگونه در محدوده بهینه قرار گیرد و علائم را بهبود بخشد.

تلفن تماس

  • 88583543
  • 88583551
  • 88583560

ساعت کاری

  • 12:00 - 17:00

شیوه نوبت دهی


برای رزرو نوبت نوروفیدبک هم از طریق تماس تلفنی و هم به صورت اینترنتی می تونین نوبت ثبت کنین.