چگونه با افسردگی بعد از طلاق مقابله بکنیم | قسمت سوم

چگونه با افسردگی بعد از طلاق مقابله بکنیم | قسمت سوم

طلاق ها می‌توانند بسیار مخرب باشند. اینکه هر بخش از زندگی‌تان را با کسی سهیم باشید سخت است و همه چیز ممکن است تغییر بکند، اینگونه که تلفن را بردارید و ناگهان به‌ یاد بیاورید که خوب نیست زنگ‌ بزنید.

در برخی موارد، ممکن است اشخاص دچار افسردگی شوند. اختلال روحی‌ای که می تواند بسیار سنگین و سخت باشد بقدری که هیچکس احتمالاً نمی تواند درک کند شما چه دوره‌ای را می‌گذرانید.

اینکه مراقب خودتان باشید و تصمیم بگیرید چگونه به جلو حرکت کنید، چالشی جدی است.

قسمت اول این مقاله را می توانید در اینجا بخوانید.

قسمت دوم این مقاله را می توانید در اینجا بخوانید.

گام دوم: مراقبت از خودتان

تا جای ممکن سعی کنید برنامه منظمی داشته باشید.

در آغاز کار سختی است، اما باید خودتان را به خوردن وعده‌های منظم غذا و داشتن خواب منظم وادار کنید. این کار هم زمان می‌برد، پس با خودتان صبور باشید.

ممکن است نیاز باشد برای مدتی با کیفیت پایین زندگی کنید، ایرادی ندارد.

راه‌های هوشمندانه‌ای را پیدا کنید تا کمی سالم‌تر باشید.

وقتی افسرده هستید، ممکن است تلاش برای حفظ سلامتی سخت باشد. انجام کاری کوچک از هیچ چیز بهتر است. راه‌های کوچکی را برای مراقبت از خودتان بیابید، و سپس به خودتان افتخار کنید.

اگر تهیه غذا سخت است، سعی کنید غذای حاضری سالم بخورید، مانند سیب یا پنیرهای رشته‌ای. حتی می توانید در میز تحریرتان غذای حاضری فاسدنشدنی (مانند ظرفی از آجیل) داشته باشید.

ورزش‌های سبک انجام دهید، مانند بلندکردن پاها هنگام تماشای تلویزیون، یا بلندکردن وزنه‌ دو کیلویی هنگام خوابیدن روی تخت.

بهداشت اولیه را رعایت کنید.

افسردگی می تواند انجام وظایف عادی را (مانند مسواک‌زدن دندان‌هایتان یا دوش‌گرفتن) بسیار دشوار سازد. با این حال، آنها برای سلامتی شما مهم هستند. نادیده گرفتن آنها برای مدتی طولانی ممکن است شما را بیمار کند، یا سبب مشکلات سلامتی در آینده بشود.

سعی کنید دست‌کم یک بار در روز دندان‌های‌تان را مسواک بزنید. حتی سَرسَری مسواک‌زدن، بدون خمیردندان، بهتر از اصلاً مسواک‌نزدن است. همچنین می‌توانید حوله کوچکی را بر روی دندان‌هایتان بمالید تا تجمع مواد را پاک کنید.

سعی کنید دست‌کم یک روز در میان دوش بگیرید. از دستمال مرطوب نوزادان استفاده کنید تا ناحیه‌هایی را پاک کنید که بوی عرق می‌دهند، مانند زیر بغل و زیر سینه‌هایتان. از خوش‌بو کننده‌ استفاده کنید.

اگر برای لباس‌پوشیدن خیلی خسته هستید، دست‌کم هر روز پیژامه و لباس‌زیر خود را عوض کنید. همچنین می‌توانید از تی‌شرت‌ها و شلوارهای ورزشی قدیمی استفاده کنید، اگر با پوشیدن آنها بقدر کافی خوب هستید.

از مکانیسم‌های مقابله ناسالم دوری کنید.

گاهی اوقات، وقتی افراد در حال رنج‌کشیدن هستند، وسوسه می‌شوند تا بیش از حد الکل بخورند، مواد مخدر مصرف کنند، یا دچار پرخوری عصبی می‌شوند.

این کار به بدن شما آسیب می‌زند، و حتی احساس بدتری پیدا می‌کنید. دنبال گزینه‌های دیگر باشید.

نترسید از اینکه از اطرافیان بخواهید برای مراقبت از خود و انجام دیگر وظایف اولیه به شما کمک بکنند.

افسردگی سبب می شود آغازکردن کارها و متمرکز ماندن بر روی آنها دشوار شود. گاهی اوقات، بودن شخصی در کنار شما می تواند بسیار کمک بکند.

می توانید برای رعایت بهداشت شخصی و نظافت از دیگران کمک بگیرید، کارهایی که برای مدیریت آنها در کشمکش هستید. در اینجا مثال‌هایی از چیزهایی وجود دارد که می‌توانید بگویید:

«خسته هستم، و نظافت خانه کار دشواری است. آیا امکان دارد به خانه من بیایی و به من کمک کنی؟ آبجو ریشه و بستنی وانیلی دارم، می توانم بعد از نظافت با ظرفی از بستنی شناور در آبجو کار شما را جبران بکنم.»

«می‌دانم که این اواخر کثیف بوده‌ام، و فراموش کرده‌ام دوش بگیرم. مطمئن هستم هم‌اتاقی بدبو نمی خواهی. آیا امکان دارد اگر بدنم بو می داد من را وادار کنی به حمام بروم؟»

«این جدایی واقعاً من را گیج کرده‌است، دارم تقلا می‌کنم کارهای روزمره را به طور کامل انجام بدهم. آیا مایل هستی در کار شستن لباس‌ها همراه من باشی و در این کار به من کمک کنی؟»

«بابا، اخیراً خیلی خسته‌ام و نمی‌توانم برای خودم غذا درست کنم. آیا امکان دارد گاهی اوقات برای خوردن غذای سالم به خانه شما بیایم؟»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *